    Raltron Electronics H130B-24.000-18-3030-TR
    Part No.:
    H130B-24.000-18-3030-TR
    Manufacturer:
    Raltron Electronics
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedH130B-24.000-18-3030-TR.pdf
    Description:
    CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
    Manufacturer:
    Raltron Electronics
    Series:
    H130B
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    24 MHz
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    18pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    40 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.039" (1.00mm)