    Qualtek 723W-BEL3BR51A
    Part No.:
    723W-BEL3BR51A
    Manufacturer:
    Qualtek
    Category:
    Power Entry Modules (PEM)
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited723W-BEL3BR51A.pdf
    Description:
    C14 INLET W/ FUH, SW, & 0.187 TE
    Manufacturer:
    Qualtek
    Series:
    723W
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Connector Style:
    IEC 320-C14
    Connector Type:
    Receptacle, Male Blades - Module
    Current Rating - Appliance Inlet:
    Voltage Rating - Appliance Inlet:
    Number of Positions:
    3
    Filter Type:
    Unfiltered - Commercial
    Current Rating - Filter:
    Switch Features:
    Switch On-Off, Illuminated
    Current Rating - Circuit Breaker:
    Accomodates a Fuse:
    Yes (Fuse Not Included)
    Mounting Type:
    Panel Mount, Flange
    Termination:
    Quick Connect - 0.189" (4.8mm)
    Features:
    Fuse Holder, Drawer:
    Fuse Holder, Twin Fused
    Panel Cutout Dimensions:
    Rectangular - 46.50mm x 27.50mm
    Panel Thickness:
    0.039" ~ 0.079" (1.00mm ~ 2.00mm)