    Picker Components PCS34-D-480A-100RL
    Part No.:
    PCS34-D-480A-100RL
    Manufacturer:
    Picker Components
    Category:
    Solid State Relays (SSR)
    Package:
    Hockey Puck
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedPCS34-D-480A-100RL.pdf
    Description:
    SSR RELAY 100A 48~530VAC SCREW T
    Shipping
    Inventory:14
    Manufacturer:
    Picker Components
    Series:
    PCS34
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Circuit:
    SPST-NO (1 Form A)
    Output Type:
    AC
    Voltage - Input:
    4 ~ 32VDC
    Voltage - Load:
    48 V ~ 530 V
    Load Current:
    100 A
    On-State Resistance (Max):
    Termination Style:
    Screw Terminal
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 80°C