    Panasonic Electronic Components ERB-RG2R50V
    Part No.:
    ERB-RG2R50V
    Manufacturer:
    Panasonic Electronic Components
    Category:
    Fuses
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedERB-RG2R50V.pdf
    Description:
    FUSE BOARD MOUNT 2.5A 32VDC 1206
    Shipping
    Inventory:281
    Manufacturer:
    Package/Case:
    Series:
    ERB-RG
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Fuse Type:
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
    Current Rating (Amps):
    2.5 A
    Voltage Rating - AC:
    Voltage Rating - DC:
    32 V
    Response Time:
    Fast Blow
    Breaking Capacity @ Rated Voltage:
    50A
    Melting I²t:
    Approval Agency:
    cUL, UL
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Color:
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W x 0.026" H (3.20mm x 1.60mm x 0.65mm)