    Panasonic Electronic Components ECW-FE2W684K
    Part No.:
    ECW-FE2W684K
    Manufacturer:
    Panasonic Electronic Components
    Category:
    Film Capacitors
    Package:
    Radial
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedECW-FE2W684K.pdf
    Description:
    CAP FILM 0.68UF 10% 450VDC RAD
    Shipping
    Inventory:86
    Manufacturer:
    Package/Case:
    Radial
    Capacitance:
    0.68 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage Rating - AC:
    84V
    Voltage Rating - DC:
    450V
    Dielectric Material:
    Polypropylene (PP), Metallized
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Mounting Type:
    Through Hole
    Size / Dimension:
    0.689" L x 0.276" W (17.50mm x 7.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.492" (12.50mm)