    OptiFuse MGGA-100A
    Part No.:
    MGGA-100A
    Manufacturer:
    OptiFuse
    Category:
    Fuses
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedMGGA-100A.pdf
    Description:
    FUSE AUTO 100A 32VDC AUTO LINK
    Shipping
    Inventory:528
    Manufacturer:
    OptiFuse
    Package/Case:
    Series:
    MGGA
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Bolt Mount
    Fuse Type:
    Automotive
    Current Rating (Amps):
    100 A
    Voltage Rating - AC:
    Voltage Rating - DC:
    32 V
    Response Time:
    Slow Blow
    Breaking Capacity @ Rated Voltage:
    1kA
    Melting I²t:
    31.0
    Approval Agency:
    ISO
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Color:
    Yellow
    Size / Dimension:
    1.150" L x 0.748" W x 0.370" H (29.20mm x 19.00mm x 9.40mm)