G3VM-401EY(TR2).pdf
| Image |  |
| Series | G3VM | G3VM | G3VM | G3VM | G3VM |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tube | Tape & Reel (TR) | Tube |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Output Type | AC, DC | AC, DC | AC, DC | AC, DC | AC, DC |
| Voltage - Input | 1.27VDC | 1.27VDC | 1.27VDC | 1.15VDC | 1.15VDC |
| Voltage - Load | 0 V ~ 20 V | 0 V ~ 60 V | 0 V ~ 60 V | 0 V ~ 60 V | 0 V ~ 350 V |
| Load Current | 1 A | 700 mA | 500 mA | 400 mA | 110 mA |
| On-State Resistance (Max) | 220 mOhms | 2 Ohms | 2 Ohms | 2 Ohms | 35 Ohms |
| Termination Style | SMD (SMT) Tab | Gull Wing | Gull Wing | Gull Wing | Gull Wing |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |