    Omron Electronics Inc-EMC Div G3VM-101FR(TR05)
    Part No.:
    G3VM-101FR(TR05)
    Manufacturer:
    Omron Electronics Inc-EMC Div
    Category:
    Solid State Relays (SSR)
    Package:
    8-SMD (0.300", 7.62mm)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedG3VM-101FR(TR05).pdf
    Description:
    SSR RELAY SPST-NO 3A 0-100V
    Manufacturer:
    Omron Electronics Inc-EMC Div
    Series:
    G3VM
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Circuit:
    SPST-NO (1 Form A)
    Output Type:
    AC, DC
    Voltage - Input:
    1.64VDC
    Voltage - Load:
    0 V ~ 100 V
    Load Current:
    3 A
    On-State Resistance (Max):
    150 mOhms
    Termination Style:
    Gull Wing
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C