    Nidec Components Corporation CL-SB-13A-12T
    Part No.:
    CL-SB-13A-12T
    Manufacturer:
    Nidec Components Corporation
    Category:
    Slide Switches
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedCL-SB-13A-12T.pdf
    Description:
    SWITCH SLIDE SP3T 200MA 12V
    Manufacturer:
    Nidec Components Corporation
    Series:
    CL-SB
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Circuit:
    SP3T
    Contact Timing:
    Non-Shorting (BBM)
    Switch Function:
    On-On-On
    Current Rating (Amps):
    200mA (DC)
    Voltage Rating - DC:
    Actuator Type:
    12 V
    Actuator Length:
    Standard
    Contact Material:
    2.00mm