    Moujen M22FP-MSB11-E230-G
    Part No.:
    M22FP-MSB11-E230-G
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedM22FP-MSB11-E230-G.pdf
    Description:
    FLAT PB-MOM-1A1B-LED-GREEN
    Circuit:
    DPST
    Switch Function:
    Current Rating (Amps):
    6A (AC), 3A (DC)
    Voltage Rating - AC:
    230 V
    Voltage Rating - DC:
    24 V
    Actuator Type:
    Round, Button, Flush
    Color - Actuator/Cap:
    Green
    Illumination Type, Color:
    LED, Green
    Illumination Voltage (Nominal):
    230 VAC
    Panel Cutout Dimensions:
    Circular - 22.30mm Dia
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 70°C