    Moujen M22EL-TSF02-E30R
    Part No.:
    M22EL-TSF02-E30R
    Category:
    Emergency Stop (E-Stop) Switches
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedM22EL-TSF02-E30R.pdf
    Description:
    SWITCH ESTOP TWIST RESET 6A 230V
    Series:
    M22EL
    Panel Mount, Front
    Reset Operation:
    Twist
    Circuit:
    DPST-NC
    Switch Function:
    On-Mom
    Features:
    Illuminated (Red)
    Current Rating (Amps):
    6A (AC), 3A (DC)
    Voltage Rating - AC:
    230 V
    Voltage Rating - DC:
    24 V
    Panel Cutout Dimensions:
    Circular - 22.30mm Dia
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 70°C
    Illumination Voltage (Nominal):
    30 VAC/DC