    Moujen M22DP-SF20-E30-WB
    Part No.:
    M22DP-SF20-E30-WB
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedM22DP-SF20-E30-WB.pdf
    Description:
    DOUBLE PB-2A-LED-WHITE&BLK
    Circuit:
    SPST
    Switch Function:
    Current Rating (Amps):
    6A (AC), 3A (DC)
    Voltage Rating - AC:
    230 V
    Voltage Rating - DC:
    24 V
    Actuator Type:
    Round, Button, Dual
    Color - Actuator/Cap:
    Black, White
    Illumination Type, Color:
    LED, White
    Illumination Voltage (Nominal):
    12 ~ 30 VAC/DC
    Panel Cutout Dimensions:
    Circular - 22.30mm Dia
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 70°C