    Microchip Technology VXM9-9007-62M5000000
    Part No.:
    VXM9-9007-62M5000000
    Manufacturer:
    Microchip Technology
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedVXM9-9007-62M5000000.pdf
    Description:
    CRYSTAL
    Shipping
    Inventory:395
    Manufacturer:
    Microchip Technology
    Series:
    VXM9
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Strip
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    62.5 MHz
    Frequency Stability:
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)