AT97SC3205T-G3M4400B.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| Package/Case | 32-VFQFN Exposed Pad | 32-VFQFN Exposed Pad | 32-VFQFN Exposed Pad | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Packaging | Tray | Tray | Tape & Reel (TR) | Tube | Tube |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Programmable | Not Verified | Not Verified | Not Verified | Not Verified | Not Verified |
| Core Processor | AVR | AVR | AVR | AVR | AVR |
| Program Memory Type | EEPROM | EEPROM | EEPROM | EEPROM | EEPROM |
| Controller Series | - | - | - | - | - |
| RAM Size | - | - | - | - | - |
| Interface | I2C | I2C | I2C | I2C | I2C |
| Number of I/O | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Voltage - Supply | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | 0°C ~ 70°C | 0°C ~ 70°C | 0°C ~ 70°C |