    Littelfuse Inc. V3.5MLA1206NHAUTO
    Part No.:
    V3.5MLA1206NHAUTO
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedV3.5MLA1206NHAUTO.pdf
    Description:
    VARISTOR 5.35V 100A 1206
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Package / Case:
    1206 (3216 Metric)
    Series:
    MLA AUTO
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    2.5 V
    Maximum DC Volts:
    3.5 V
    Varistor Voltage (Min):
    3.7 V
    Varistor Voltage (Typ):
    5.35 V
    Varistor Voltage (Max):
    7 V
    Current - Surge:
    100 A
    Energy:
    0.3J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    3000 pF @ 1 MHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C (TA)