    Littelfuse Inc. SRP1-CRDRL-025TC-N
    Part No.:
    SRP1-CRDRL-025TC-N
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    Solid State Relays (SSR)
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedSRP1-CRDRL-025TC-N.pdf
    Description:
    SRP1-CR
    Shipping
    Inventory:20
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Series:
    SRP1-CR
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Circuit:
    SPST-NO (1 Form A)
    Output Type:
    AC
    Voltage - Input:
    4 ~ 32VDC
    Voltage - Load:
    24 V ~ 240 V
    Load Current:
    25 A
    On-State Resistance (Max):
    6.3 mOhms
    Termination Style:
    Screw Terminal
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 70°C