    Littelfuse Inc. 0312.125HXP
    Part No.:
    0312.125HXP
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited0312.125HXP.pdf
    Description:
    FUSE GLASS 125MA 250VAC 3AB 3AG
    Series:
    312
    Fuse Type:
    Cartridge, Glass
    Current Rating (Amps):
    125 mA
    Voltage Rating - AC:
    250 V
    Breaking Capacity @ Rated Voltage:
    35A
    Melting I²t:
    Approval Agency:
    CE, CSA, UL
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Color:
    Size / Dimension:
    0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)