    Littelfuse Inc. 0298100.TXN
    Part No.:
    0298100.TXN
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    Fuses
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited0298100.TXN.pdf
    Description:
    FUSE AUTO 100A 32VDC AUTO LINK
    Shipping
    Inventory:2
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Package/Case:
    Series:
    MEGA®
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Bolt Mount
    Fuse Type:
    Automotive
    Current Rating (Amps):
    100 A
    Voltage Rating - AC:
    Voltage Rating - DC:
    32 V
    Response Time:
    Breaking Capacity @ Rated Voltage:
    2kA
    Melting I²t:
    Approval Agency:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Color:
    Size / Dimension:
    1.149" L x 0.750" W x 0.390" H (29.20mm x 19.05mm x 9.90mm)