    L-com FOC-4511PFS22BL
    Part No.:
    FOC-4511PFS22BL
    Manufacturer:
    L-com
    Category:
    Fiber Optic Connector Assemblies
    Package:
    Description:
    PLASTIC FIBER HFBR-4511 SIMPLEX
    Manufacturer:
    L-com
    Series:
    FOC
    Packaging:
    Bag
    Product Status:
    Active
    Connector Style:
    HFBR
    Connector Type:
    Plug
    Simplex/Duplex:
    Simplex
    Mode:
    Singlemode
    Fiber Core Diameter:
    Fiber Cladding Diameter:
    Cable Diameter:
    2.2mm
    Mounting Type:
    Free Hanging (In-Line)
    Fastening Type:
    Push-Pull
    Housing Color:
    Blue
    Boot Color:
    Ingress Protection:
    Features:
    Dust Cap
    1. How to order FOC-4511PFS22BL on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the FOC-4511PFS22BL price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of FOC-4511PFS22BL?
    Manufacturer L-com L-com L-com L-com L-com
    Series FOC FOC FOC FOC FOC
    Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
    Product Status Active Active Active Active Active
    Connector Style SMA E2000 Plug Plug E2000
    Connector Type Plug Receptacle Plug Plug Receptacle
    Simplex/Duplex Simplex Simplex Simplex Duplex Simplex
    Mode POF Singlemode Singlemode Singlemode Singlemode
    Fiber Core Diameter 2000µm - - - -
    Fiber Cladding Diameter - - 1000µm 1000µm -
    Cable Diameter 3.0mm 0.9mm 2.2mm 2.2mm 2.0mm