    KYOCERA AVX KBS-20DA-9A
    Part No.:
    KBS-20DA-9A
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Category:
    Buzzer Elements, Piezo Benders
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedKBS-20DA-9A.pdf
    Description:
    BUZZER ELEMENT STD 4KHZ 23MM
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Series:
    KBS, Kyocera
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Frequency:
    10.5 kHz
    Voltage - Input (Max):
    Type:
    Standard
    Impedance:
    600 Ohms
    Capacitance @ Frequency:
    8000pF @ 1kHz
    Operating Temperature:
    Size / Dimension:
    0.787" Dia (20.00mm)