    IDEC ARN2-2212-10.10.01.10
    Part No.:
    ARN2-2212-10.10.01.10
    Manufacturer:
    IDEC
    Category:
    Navigation Switches, Joystick
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedARN2-2212-10.10.01.10.pdf
    Description:
    SWITCH MONO-LEVER 4 POSITION
    Manufacturer:
    IDEC
    Series:
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    Actuator Type:
    Switch Function:
    Functions, Extra:
    Output:
    Voltage - Supply:
    Current Rating (Amps):
    Voltage Rating - AC:
    Voltage Rating - DC:
    Contact Material:
    Contact Finish:
    Resistance:
    Mounting Type:
    Termination Style:
    Operating Temperature:
    Panel Cutout Dimensions:
    Ingress Protection:
    Features:
    1. How to order ARN2-2212-10.10.01.10 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the ARN2-2212-10.10.01.10 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ARN2-2212-10.10.01.10?
    Manufacturer IDEC IDEC IDEC IDEC IDEC
    Series ARN ARN ARN ARN ARN
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Actuator Type Joystick Joystick Joystick Joystick Joystick
    Functions, Extra - - - - -
    Voltage - Supply - - - - -
    Current Rating (Amps) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC)
    Voltage Rating - AC 120 V 120 V 120 V 120 V 120 V
    Voltage Rating - DC 24 V 24 V 24 V 24 V 24 V
    Contact Material - - - - -
    Contact Finish - - - - -
    Resistance - - - - -
    Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
    Termination Style Screw Terminal Screw Terminal Screw Terminal Screw Terminal Screw Terminal
    Operating Temperature -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C
    Panel Cutout Dimensions Circular - 30.50mm Dia Circular - 30.50mm Dia Circular - 30.50mm Dia Circular - 30.50mm Dia Circular - 30.50mm Dia