    Hirose Electric Co Ltd PCN10-96S-2.54WB
    Part No.:
    PCN10-96S-2.54WB
    Manufacturer:
    Hirose Electric Co Ltd
    Category:
    DIN 41612
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedPCN10-96S-2.54WB.pdf
    Description:
    CONN DIN RCPT 96POS PCB GOLD
    Manufacturer:
    Hirose Electric Co Ltd
    Series:
    PCN10
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Obsolete
    Connector Type:
    Receptacle, Female Sockets
    Number of Positions:
    96
    Number of Positions Loaded:
    All
    Pitch:
    0.100" (2.54mm)