    Ferroxcube P26/16-3H3-E250
    Part No.:
    P26/16-3H3-E250
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedP26/16-3H3-E250.pdf
    Material:
    3H3
    Diameter:
    1.004" (25.50mm)
    Inductance Factor (Al):
    250 nH
    Tolerance:
    ±3%
    Effective Permeability (µe):
    550.0
    Height:
    0.317" (8.05mm)