    E-T-A E-1048-8D5-C0A0-4U3-30A
    Part No.:
    E-1048-8D5-C0A0-4U3-30A
    Manufacturer:
    E-T-A
    Category:
    Solid State Relays (SSR)
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedE-1048-8D5-C0A0-4U3-30A.pdf
    Description:
    SSR RELAY SPST-NO 30A 8.5-32V
    Manufacturer:
    E-T-A
    Series:
    E-1048-8D
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Mounting Type:
    Socketable
    Circuit:
    SPST-NO (1 Form A)
    Output Type:
    DC
    Voltage - Input:
    12 ~ 24VDC
    Voltage - Load:
    8.5 V ~ 32 V
    Load Current:
    30 A
    On-State Resistance (Max):
    Termination Style:
    Plug In
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 90°C