    EPSON SG-210STF 10.0000ML3
    Part No.:
    SG-210STF 10.0000ML3
    Manufacturer:
    EPSON
    Category:
    Oscillators
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedSG-210STF 10.0000ML3.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD
    Shipping
    Inventory:250
    Manufacturer:
    EPSON
    Series:
    SG-210STF
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    10 MHz
    Function:
    Standby (Power Down)
    Output:
    CMOS
    Voltage - Supply:
    1.6V ~ 3.6V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    1.8mA
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)