    EPSON MC-146 32.7680KA-AG5:ROHS
    Part No.:
    MC-146 32.7680KA-AG5:ROHS
    Manufacturer:
    EPSON
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, Flat Leads
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedMC-146 32.7680KA-AG5:ROHS.pdf
    Description:
    CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
    Manufacturer:
    EPSON
    Series:
    MC-146
    Package/Case:
    4-SMD, Flat Leads
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    kHz Crystal (Tuning Fork)
    Frequency:
    32.768 kHz
    Frequency Stability:
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    7pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    65 kOhms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    4-SMD (6.7x1.5)
    Size / Dimension:
    0.264" L x 0.059" W (6.70mm x 1.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.055" (1.40mm)