    EPSON MA-505 14.7456M-C0:ROHS
    Part No.:
    MA-505 14.7456M-C0:ROHS
    Manufacturer:
    EPSON
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SOJ, 3.30mm pitch
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedMA-505 14.7456M-C0:ROHS.pdf
    Description:
    CRYSTAL 14.7456MHZ 18PF SMD
    Manufacturer:
    EPSON
    Series:
    MA-505
    Package/Case:
    4-SOJ, 3.30mm pitch
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    14.7456 MHz
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Frequency Tolerance:
    ±50ppm
    Load Capacitance:
    18pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    50 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    4-SOJ
    Size / Dimension:
    0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
    Height - Seated (Max):
    0.181" (4.60mm)