    EPSON FC-135R 32.7680KF-E0
    Part No.:
    FC-135R 32.7680KF-E0
    Manufacturer:
    EPSON
    Category:
    Crystals
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedFC-135R 32.7680KF-E0.pdf
    Description:
    CRYSTAL 32.7680KHZ
    Manufacturer:
    EPSON
    Series:
    FC-135R
    Package/Case:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    Frequency:
    Frequency Stability:
    Frequency Tolerance:
    Load Capacitance:
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    Operating Mode:
    Operating Temperature:
    Ratings:
    Mounting Type:
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    Height - Seated (Max):
    1. How to order FC-135R 32.7680KF-E0 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the FC-135R 32.7680KF-E0 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of FC-135R 32.7680KF-E0?
    Manufacturer EPSON EPSON EPSON EPSON EPSON
    Series FC-135 FC-135 FC-135 FC-135 FC-135
    Package/Case 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead 2-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Frequency 32.768 kHz 32.768 kHz 32.768 kHz 32.768 kHz 32.768 kHz
    Frequency Stability - - - - -
    Frequency Tolerance ±20ppm ±20ppm ±20ppm ±20ppm ±20ppm
    Load Capacitance 7pF 7pF 12.5pF 12.5pF 9pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 70 kOhms 70 kOhms 70 kOhms 70 kOhms 70 kOhms
    Operating Mode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
    Ratings - - - - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm) 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm) 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm) 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm) 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm)