    EPSON FA-20HS 19.2000MF12Y-AG0 GPS
    Part No.:
    FA-20HS 19.2000MF12Y-AG0 GPS
    Manufacturer:
    EPSON
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedFA-20HS 19.2000MF12Y-AG0 GPS.pdf
    Description:
    CRYSTAL 19.2000MHZ 7PF SMD
    Manufacturer:
    EPSON
    Series:
    FA-20HS
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    19.2 MHz
    Frequency Stability:
    ±12ppm
    Frequency Tolerance:
    ±10ppm
    Load Capacitance:
    7pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    80 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.039" (1.00mm)