    EPSON FA-20H 26.0000MF10Z-P5
    Part No.:
    FA-20H 26.0000MF10Z-P5
    Manufacturer:
    EPSON
    Category:
    Crystals
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedFA-20H 26.0000MF10Z-P5.pdf
    Description:
    CRYSTAL 26.0000MHZ
    Manufacturer:
    EPSON
    Series:
    FA-20H
    Package/Case:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    Frequency:
    Frequency Stability:
    Frequency Tolerance:
    Load Capacitance:
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    Operating Mode:
    Operating Temperature:
    Ratings:
    Mounting Type:
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    Height - Seated (Max):
    1. How to order FA-20H 26.0000MF10Z-P5 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the FA-20H 26.0000MF10Z-P5 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of FA-20H 26.0000MF10Z-P5?
    Manufacturer EPSON EPSON EPSON EPSON EPSON
    Series FA-238 FA-238 FA-238 FA-128 FA-20H
    Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal MHz Crystal
    Frequency 24 MHz 24 MHz 25 MHz 32 MHz 16 MHz
    Frequency Stability ±30ppm ±30ppm ±30ppm ±20ppm ±10ppm
    Frequency Tolerance ±30ppm ±50ppm ±50ppm ±10ppm ±10ppm
    Load Capacitance 12pF 18pF 18pF 10pF 8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms 60 Ohms 50 Ohms 60 Ohms 80 Ohms
    Operating Mode Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -40°C ~ 85°C -20°C ~ 75°C
    Ratings - - - - -
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Supplier Device Package - - - 4-SMD (2x1.6) -
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm) 0.028" (0.70mm) 0.020" (0.50mm) 0.022" (0.55mm)