    EPSON FA-128 27.1200MF20X-K0
    Part No.:
    FA-128 27.1200MF20X-K0
    Manufacturer:
    EPSON
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedFA-128 27.1200MF20X-K0.pdf
    Description:
    FA-128 27.1200MF20X-K0: MINI XTL
    Manufacturer:
    EPSON
    Series:
    FA-128
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    27.12 MHz
    Frequency Stability:
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    60 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 75°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    4-SMD (2x1.6)
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)