    ECS Inc. ECS-VXO-73-27.00-TR
    Part No.:
    ECS-VXO-73-27.00-TR
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedECS-VXO-73-27.00-TR.pdf
    Description:
    XTAL OSC VCXO 27.0000MHZ CMOS
    Shipping
    Inventory:105
    Series:
    ECS-VXO-73
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    VCXO
    Frequency:
    27 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    CMOS
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 70°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    20mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.063" (1.60mm)