ECS-TXO-5032-100-TR.pdf
| Base Resonator | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal |
| Type | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) |
| Frequency | 16 MHz | 24 MHz | 25 MHz | 50 MHz | 32 MHz |
| Function | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable |
| Output | HCMOS | HCMOS | CMOS | HCMOS | HCMOS |
| Voltage - Supply | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 1.62V ~ 3.63V |
| Frequency Stability | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±25ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - | - | - | - | - |
| Current - Supply (Max) | 7mA | 13mA | 13mA | 19mA | 4mA |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.039" (1.00mm) | 0.039" (1.00mm) | 0.035" (0.90mm) | 0.039" (1.00mm) | 0.047" (1.20mm) |