    ECS Inc. ECS-500-12-33Q-JES-TR
    Part No.:
    ECS-500-12-33Q-JES-TR
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedECS-500-12-33Q-JES-TR.pdf
    Description:
    CRYSTAL 50 MHZ 12PF SMD
    Shipping
    Inventory:818
    Series:
    ECX-33Q
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    50 MHz
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    40 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)