    ECS Inc. ECS-3951M-100-AU-TR
    Part No.:
    ECS-3951M-100-AU-TR
    Category:
    Oscillators
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedECS-3951M-100-AU-TR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 10.0000MHZ HCMOS SMD
    Series:
    ECS-3951M-AU
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Frequency:
    10 MHz
    Function:
    Enable/Disable
    Output:
    HCMOS
    Voltage - Supply:
    5V
    Frequency Stability:
    ±100ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    25mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.067" (1.70mm)