    ECS Inc. ECS-320-18-4XEN
    Part No.:
    ECS-320-18-4XEN
    Category:
    Crystals
    Package:
    HC-49/US
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedECS-320-18-4XEN.pdf
    Description:
    CRYSTAL 32.0000MHZ 18PF TH
    Series:
    HC-49USX
    Package/Case:
    HC-49/US
    Packaging:
    Bulk
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    32 MHz
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    18pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    100 Ohms
    Operating Mode:
    3rd Overtone
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
    Height - Seated (Max):
    0.138" (3.50mm)