    ECS Inc. ECS-320-10-36Q-ES-TR
    Part No.:
    ECS-320-10-36Q-ES-TR
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedECS-320-10-36Q-ES-TR.pdf
    Description:
    CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
    Shipping
    Inventory:44
    Series:
    ECX-2236Q
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Product Status:
    Active
    Frequency:
    32 MHz
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    10pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    50 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)