    ECS Inc. ECS-300-12-33Q-DS-TR
    Part No.:
    ECS-300-12-33Q-DS-TR
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedECS-300-12-33Q-DS-TR.pdf
    Description:
    CRYSTAL 30.0000MHZ 12PF SMD
    Shipping
    Inventory:491
    Series:
    ECX-33Q
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Product Status:
    Active
    Frequency:
    30 MHz
    Frequency Stability:
    ±100ppm
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    40 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)