    ECS Inc. ECS-2520SMV-100-GP-TR
    Part No.:
    ECS-2520SMV-100-GP-TR
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedECS-2520SMV-100-GP-TR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 10MHZ HCMOS SMD
    Shipping
    Inventory:878
    Series:
    ECS-2520SMV MultiVolt™
    Frequency:
    10 MHz
    Voltage - Supply:
    1.62V ~ 3.63V
    Frequency Stability:
    ±5ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    10mA
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)