    ECS Inc. ECS-250-20-1X-EM
    Part No.:
    ECS-250-20-1X-EM
    Manufacturer:
    ECS Inc.
    Category:
    Crystals
    Package:
    HC-49/U
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedECS-250-20-1X-EM.pdf
    Description:
    CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF TH
    Shipping
    Inventory:568
    Manufacturer:
    ECS Inc.
    Series:
    HC-49UX
    Package/Case:
    HC-49/U
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    25 MHz
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    20pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    20 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
    Height - Seated (Max):
    0.530" (13.46mm)