    ECS Inc. ECS-240-10-33-AGL-TR
    Part No.:
    ECS-240-10-33-AGL-TR
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedECS-240-10-33-AGL-TR.pdf
    Description:
    CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
    Shipping
    Inventory:20
    Series:
    ECX-32
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    24 MHz
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Frequency Tolerance:
    ±25ppm
    Load Capacitance:
    10pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    40 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 70°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.80mm)