    ECS Inc. ECS-143-20-23B-TR
    Part No.:
    ECS-143-20-23B-TR
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedECS-143-20-23B-TR.pdf
    Description:
    CRYSTAL 14.31818MHZ 20PF SMD
    Series:
    ECX-64
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Product Status:
    Active
    Frequency:
    14.31818 MHz
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    20pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    40 Ohms
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 70°C
    Size / Dimension:
    0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.043" (1.10mm)