    ECS Inc. ECS-135.60-10-30B-CKM-TR
    Part No.:
    ECS-135.60-10-30B-CKM-TR
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedECS-135.60-10-30B-CKM-TR.pdf
    Description:
    CRYSTAL 13.5600MHZ 10PF SMD
    Shipping
    Inventory:550
    Series:
    ECX-53B
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Product Status:
    Active
    Frequency:
    13.56 MHz
    Frequency Stability:
    ±10ppm
    Frequency Tolerance:
    ±10ppm
    Load Capacitance:
    10pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    80 Ohms
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.033" (0.85mm)