    Coto Technology 9202-12-20TR
    Part No.:
    9202-12-20TR
    Manufacturer:
    Coto Technology
    Category:
    High Frequency (RF) Relays
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited9202-12-20TR.pdf
    Description:
    RELAY RF SPST-NO 500MA 12V
    Manufacturer:
    Coto Technology
    Series:
    9200
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Coil Type:
    Non Latching
    Coil Current:
    18.5 mA
    Coil Voltage:
    12VDC
    Contact Form:
    SPST-NO (1 Form A)
    Contact Rating (Current):
    500 mA
    Switching Voltage:
    200VAC, 200VDC - Max
    Must Operate Voltage:
    9 VDC
    Must Release Voltage:
    1 VDC
    Operate Time:
    0.4 ms
    Release Time:
    0.1 ms
    Features:
    Sealed - Hermetically
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Termination Style:
    J Lead
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 85°C
    1. How to order 9202-12-20TR on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 9202-12-20TR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 9202-12-20TR?
    Manufacturer Coto Technology Coto Technology Coto Technology Coto Technology Coto Technology
    Series 9200 9200 9200 9200 9200
    Packaging Tube Bulk Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active Active Active Active
    Coil Type Non Latching Non Latching Non Latching Non Latching Non Latching
    Coil Current 33.3 mA 18.5 mA 33.3 mA 33.3 mA 33.3 mA
    Coil Voltage 5VDC 12VDC 5VDC 5VDC 5VDC
    Contact Rating (Current) 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA 500 mA
    Switching Voltage 200VAC, 200VDC - Max 200VAC, 200VDC - Max 200VAC, 200VDC - Max 200VAC, 200VDC - Max 200VAC, 200VDC - Max
    Must Operate Voltage 3.75 VDC 9 VDC 3.75 VDC 3.75 VDC 3.75 VDC
    Must Release Voltage 0.4 VDC 1 VDC 0.4 VDC 0.4 VDC 0.4 VDC
    Operate Time 0.4 ms 0.4 ms 0.4 ms 0.4 ms 0.4 ms
    Release Time 0.1 ms 0.1 ms 0.1 ms 0.1 ms 0.1 ms
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
    Termination Style J Lead Gull Wing Gull Wing Gull Wing J Lead
    Operating Temperature -20°C ~ 85°C -20°C ~ 85°C -20°C ~ 85°C -20°C ~ 85°C -20°C ~ 85°C