| Image |  |
| Series | CMB | CMB | CMB | CMB | CMB |
| Packaging | Box | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount |
| Breaker Type | Thermal | Thermal | Thermal | Thermal | Thermal |
| Current Rating (Amps) | 10A | 13A | 15A | 10A | 12A |
| Voltage Rating - AC | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V | 250 V |
| Voltage Rating - DC | 32 V | 32 V | 32 V | 32 V | 32 V |