    Carling Technologies CLB-403-11A5N-B-F/40
    Part No.:
    CLB-403-11A5N-B-F/40
    Manufacturer:
    Carling Technologies
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedCLB-403-11A5N-B-F/40.pdf
    Description:
    CIRCUIT BREAKER
    Manufacturer:
    Carling Technologies
    Series:
    CLB
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Breaker Type:
    Thermal
    Current Rating (Amps):
    40A
    Voltage Rating - AC:
    250 V
    Voltage Rating - DC:
    32 V