    Carling Technologies CLB-303-27J6N-W-H/30
    Part No.:
    CLB-303-27J6N-W-H/30
    Manufacturer:
    Carling Technologies
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedCLB-303-27J6N-W-H/30.pdf
    Description:
    CIRCUIT BREAKER
    Manufacturer:
    Carling Technologies
    Series:
    CLB
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Breaker Type:
    Thermal
    Current Rating (Amps):
    30A
    Voltage Rating - AC:
    250 V
    Voltage Rating - DC:
    32 V