Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AT-32032-BLKG.
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Transistor Type | NPN | NPN | NPN | NPN | NPN |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 12V | 12V |
| Frequency - Transition | - | - | - | - | - |
| Noise Figure (dB Typ @ f) | 1dB ~ 1.3dB @ 900MHz | 1dB ~ 1.3dB @ 900MHz | 1dB ~ 1.3dB @ 900MHz | 1dB ~ 1.7dB @ 900MHz ~ 2.4GHz | 1dB ~ 1.6dB @ 900MHz ~ 2.4GHz |
| Gain | 11dB ~ 12.5dB | 12.5dB ~ 14dB | 13.5dB ~ 15dB | 11dB ~ 15.5dB | 9dB ~ 14.5dB |
| Power - Max | 200mW | 200mW | 200mW | 225mW | 225mW |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 70 @ 2mA, 2.7V | 70 @ 2mA, 2.7V | 70 @ 5mA, 2.7V | 30 @ 5mA, 5V | 30 @ 5mA, 5V |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 32mA | 32mA | 40mA | 50mA | 50mA |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) | 150°C (TJ) |