    Automation Components, Inc. A/100KS-FA-12'-PB
    Part No.:
    A/100KS-FA-12'-PB
    Manufacturer:
    Automation Components, Inc.
    Category:
    NTC Thermistors
    Package:
    Module
    Description:
    100,000 Ohm Thermistor, Flexible
    Shipping
    Inventory:1
    Manufacturer:
    Automation Components, Inc.
    Series:
    A/100KS
    Package/Case:
    Module
    Packaging:
    Tape & Box (TB)
    Product Status:
    Active
    Resistance in Ohms @ 25°C:
    100k
    Resistance Tolerance:
    B Value Tolerance:
    B0/50:
    B25/50:
    B25/75:
    Operating Temperature:
    0°C ~ 75°C
    Power - Max:
    Length - Lead Wire:
    12.00" (304.80mm)