    Assmann WSW Components A-TB500-OQ10CV
    Part No.:
    A-TB500-OQ10CV
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedA-TB500-OQ10CV.pdf
    Description:
    TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM
    Number of Positions:
    10
    Positions Per Level:
    10
    Pitch:
    0.197" (5.00mm)
    Header Orientation:
    Vertical
    Current - UL:
    20 A
    Voltage - UL:
    300 V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 115°C